Kitabın online versiyonunu görüntülemek ve indirmek için  tıklayın  .

Kitabın online versiyonunu görüntülemek ve indirmek için tıklayın.

 
 

 

ArtWriting Turkey "Sanat Yazarları için Açık Çağrı" kapsamında seçilen yazarların makaleleri yayımlandı!

Yeni ve gelecek vaat eden sanat eleştirmenlerini ve sanat yazarlarını ortaya çıkarıp desteklemek amacıyla Mixer tarafından Kasım 2013’te başlatılan ArtWriting Turkey, ilk günden itibaren gelecek vaat eden ve donanımlı sanat yazarlarını bir araya getiriyor; workshoplar, sergi turları ve tartışma toplantıları düzenleyerek projeyi yenilemeye devam ediyor.

AWT, 2017 yılının başında yeni projesiyle genç sanat yazarlarından hünerlerini göstermesine fırsat tanımak için bir açık çağrı düzenledi. Genç sanat yazarlarına yönelik yapılan açık çağrı ile amaçlanan onları yazım konusunda teşvik etmek, yazıları konusunda geri bildirim almalarını sağlamak ve Türkiye’de sanat yazımını daha ileri bir noktaya taşımaktı.

Adayların başvuruları AWT 2017 jürisi; Istanbul Art News Genel Yayınlar Direktörü Yasemin Bay, Doğan Kitap Yayın Direktörü, gazeteci-yazar Cem Erciyes, gazeteci ve AICA üyesi Evrim Altuğ tarafından değerlendirildi ve yayımlanmak üzere 10 makale seçildi.

Seçilen yazarlar; Arda Can Özsu, Bala Gürcan, Cansu Nur Şimşek, Defne Tozkoparan, Ece Altaş, Esra Oskay, Fulya Baran, Melike Çömlek, Özlem Ekin Teker, Yağmur Güvenç’in makaleleri kitap haline getiriliyor. Genç yeteneklerin yazılarını okuyucularla buluşturacak kitabın lansmanı 20 Nisan 2017'de Mixer’de gerçekleşti.