How to Write About Contemporary Art

How to Write About Contemporary Art

Mixer'in ArtWriting Turkey projesi, röportaj atölyesinden sonra bir konuşma ile devam ediyor. Mixer sergi koordinatörü ve sanat yazarı Serhat Cacekli, sanat eleştirmeni Evrim Altuğ, ArtUnlimited’ın yayın yönetmeni Merve Akar Akgün ve sanat tarihi uzmanı Osman Erden sanat yazarlığı hakkındaki görüşlerini ve deneyimlerini anlatıyor.

Mixer's exhibition coordinator and art writer Serhat Cacekli invites art critic Evrim Altuğ, ArtUnlimited's editor-in-chief Merve Akar Akgün and art historian Osman Erden to discuss views and experience on writing about artworks and exhibitions. In collaboration with Mixer.

Röportaj Atölyesi, 8 Haziran 2016 tarihinde Mixer'de!

Mixer’in sanat yazımına odaklanan projesi ArtWriting Turkey (AWT), bir röportaj atölyesi ile devam ediyor. IstanbulArtNews Piyasa editörü Elvin Vural, Milliyet gazetesi kültür-sanat muhabiri ve Milliyet Sanat dergisinin plastik sanatlar editörü Fisun Yalçınkaya, sanat yazarı Gökşen Buğra ve Sanat Online sitesinin kurucusu Yasemin Elçi'nin liderliğiyle gerçekleştirilecek olan atölye iki oturumdan oluşacak ve sanat yazımında röportaj konusunu ele alacak. 8 Haziran Çarşamba günü 19:00-20:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ilk oturumda düzenlenecek panelde, kültür-sanat alanındaki farklı aktörlerle gerçekleştirilecek röportajların nasıl bir çerçeveye sahip olması gerektiği tartışılacak. Daha sonra katılımcılara yapılacak röportajlar önerileri paylaştırılarak, bu röportajların farklı mecralarda nasıl yayımlanacağını irdeleyen bir çalışma yapılacak. 22 Haziran Çarşamba günü 19:00-20:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ikinci oturumda ise atölye yöneticileri, katılımcıların yaptığı röportajları değerlendirecek ve düzeltmelerle yorumlarını kişisel olarak katılımcılarla paylaşacak. Daha sonra ise atölyede hazırlanan röportajlardan bir kısmı Sanat Online sitesinde ve Mixer'in blogunda yayımlanacak.